NASM Lehele

Visual Studio

Visual Studio 2015 seadistamine

Visual Studio on Windows platvormil vaieldamatult parim C/C++ IDE, pakkudes võimsat koodi töötlust, rikkalikku debugimiskeskkonda, koodivihjeid, automaatlõpetusi ja versioonihaldust. Algajale võib olla sellises suures keskkonnas C projektide seadistamine olla ülehoomav. Järgnev tutvustus käib läbi kõik vajalikud sammud, mis on vajalikud Visual Studioga töötamiseks C-keeles.


Visual Studio 2015 paigaldamine

Tartu Ülikool pakub läbi Microsoft Dreamspark programmi kõiki Microsofti tooteid tudengitele tasuta. Valikutes on näiteks saadaval Visual Studio 2015 Professional. Kellel TÜ Dreamspark ligipääsu pole või ei soovi gigantset tarkvara nagu VS2015, siis Microsofti poolt on tasuta saadaval:
Visual Studio 2015 Community Edition Download

Setup käigus tasub valida Custom seaded:
Visual Studio
Valikutest on aine jaoks vajalik vaid Visual C++: Common Tools for Visual C++ 2015. Kui Python on südamelähedane, siis Python Tools for Visual Studio on hea valik.
Visual Studio


Visual Studio 2015 seadistamine

Järgnevad lihtsad juhised aitavad töökeskonda kergemini kohendada vastavalt kasutaja suvale.

Visual Studio esmakäivitamisel tasub valida C++ arendamise vaikeseaded:
Visual Studio

Seadete muutmiseks on mugav kasutada Quick Launch (Ctrl+Q) otsinguriba. Trükkides 'color theme' saame valida sobivaima värviteema:
Visual Studio
Visual Studio

Teksti seadetest saab muuta Tabulatsiooni käitumist, ridade esitamist ja koodi formaatimist:
Visual Studio


Visual Studio 2015 C Projekti Loomine

Visual Studio nõuab üksjagu seadistamist C/C++ arenduse jaoks. Järgnevalt käime läbi uue projekti loomise ja lihtsa "hello, world" kirjutamise.

Uue projekti loomiseks valime File -> New -> Project...
Visual Studio
Ja valime Visual C++ -> General -> Empty Project (tähtis!). Create directory for solution pole väikeste projektide jaoks vajalik. Projekti kaustaks võiks valida mõne mõistliku asukoha - näiteks C:\Projects\. Projekt nimega CHelloWorld luuakse kausta C:\Projects\CHelloWorld\.
Visual Studio
Kui projekt on loodud, siis Solution Explorer-is saab Source Files alla lisada uusi faile:
Visual Studio
Lähtekoodi jaoks tuleb valida C++ File ja faili nimeks peab olema main.c - faililaiend .c kompileeritakse automaatselt Visual C (C99) kompilaatoriga. Kui jätta laiend .cpp siis oleks kompilaatoriks Visual C++ (C++14) kompilaator.
Visual Studio

Kirjutame, kompileerime ja käivitame ühe lihtsa "hello, world" programmi:
Visual Studio


Visual Studio 2015 C Projekti Seadistamine

Visual C kasutab vaikimisi Microsofti standardeid järgivat süsteemi, mis on kasulik kui kirjutad programme vaid Windows platvormi jaoks, kuid 90% juhtudest teeb see programmide portimise tulevikus võimatuks.
Üks näide CRT piirangutest on veateade kasutades fopen standardset I/O funktsiooni:
Visual Studio
Mis on enamik C arendajate vaatepunktist täielik nali.

Veateate eemaldamiseks peame avama projekti seaded Project -> Properties.
Visual Studio
Seadetes tuleks esmalt valida All Configurations ja All Platforms. Seejärel C/C++ -> SDL checks -> No et lülitada välja Security Development Lifecycle checks:
Visual Studio
See asendab veateated hoiatusteadetega. Hoiatusteadete eemaldamiseks tuleb valida C/C++ -> Advanced -> Disable Specific Warnings ning lisada 4996:
Visual Studio


Visual Studio 2015 on nüüd seadistatud C/C++ arendamiseks.

NASM Lehele